AWARD CEREMONY 2021

04/20/21

Novinky

Pozývame Vás na slávnostné online podujatie SozialMarie – ceny pre sociálne inovácie. Pozrite si slávnostné vyhlasovanie cien a zistite, ktoré projekty sa stanú víťazmi v roku 2021!

 

Sobota, 1. mája 2021

18:00 – 19:30 stredoeurópskeho času (v angličtine)

 

Zoom-Link: https://zoom.us/j/94923173844

 

V tomto roku zaslalo prihlášku o cenu SozialMarie 299 projektov zo Slovenska, Českej republiky, Chorvátska, Maďarska, Rakúska a Slovinska. Nezávislí hodnotitelia a odborná porota posunuli do užšieho výberu 35 výnimočných projektov, ktoré majú príležitosť získať jednu z cien.

1. cena - 15 000 eur

2. cena - 10 000 eur

3. cena - 5000 eur

12 ďalších projektov bude ocenených sumou každý po 2000 eur

Ktorých 15 projektov získa tento rok cenu SozialMarie? To je zatiaľ tajomstvom. Verejnosť a samotné projekty sa dozvedia o konečnom rozhodnutí poroty až počas vyhlasovania cien 1. mája!

Zástupcovia nominovaných projektov budú zapojení do podujatia prostredníctvom video prenosu. Ostatní registrovaní diváci budú môcť sledovať vyhlasovanie cien, pričom následne dostanú príležitosť podrobnejšie spoznať projekty v menších oddelených online skupinách (v takzvaných “breakout rooms”).

Pozývame priateľov, rodiny a kolegov nominovaných projektov, žurnalistov z krajín v dosahu ceny SozialMarie a ďalších záujemcov o tému sociálnych inovácií, aby sa zaregistrovali pre sledovanie online vyhlasovania cien, ktoré sa uskutoční prostredníctvom platformy Zoom.

Online podujatie spolu s diskusiami v menších skupinách majú v čase protipandemických opatrení za cieľ nahradiť atmosféru živých podujatí a neformálnych stretnutí zo sály viedenského ORF RadioKulturhaus.

Moderátorom online podujatia bude Stuart Freeman, DJ a moderátor kultovej rakúskej stanice FM4, ktorý virtuálne odovzdá ceny víťazným projektom.

Nositelia záštity (patróni) SozialMarie si následne vyberú po jednom nominovanom projekte, pričom vybratým projektom poskytnú v priebehu obdobia jedného roku vlastnú formu podpory. 

Čo môžete očakávať?

  • Dozviete sa tohtoročných víťazov najstaršej európskej ceny pre sociálne inovácie
  • Dozviete sa, ktoré projekty si vyberú pod svoju záštitu medzinárodní patróni
  • Po slávnostnom vyhlásení cien budete mať možnosť pripojiť sa k neformálnym diskusiám, aby ste mohli viac spoznať zástupcov projektov (v čase medzi 19:45 a 20:15)